Kurz sebaobrany – keby náhodou

Pocit bezpečia patrí podľa Maslowovej hierarchie potrieb medzi základné ľudské potreby. Prirodzeným spúšťačom tejto potreby je jedna z ľudských emócií, ktorou je strach. Strach spôsobuje, že sa obávame o seba a svojich blízkych, pretože život prináša množstvo nečakaných situácií, čoho výsledkom môžu byť veľmi nepríjemné udalosti. Tým sa pochopiteľne chceme vyhnúť, a preto si kupujeme bezpečnostné dvere do našich príbytkov, pohybové senzory, kamerové, alebo protipožiarne systémy. Lenže niekedy nepomáha ani to, pretože predísť nečakaným situáciám sa stopercentne nedá nikdy. Prevencia je však veľmi prínosná a niekedy si s ťažkosťami dokážeme poradiť aj sami. Medzi spôsoby, ako sa vyhnúť napríklad fyzickým útokom, patrí kurz sebaobrany.

Kurzy sebaobrany

Naučte sa brániť aj vy.

Kurz sebaobrany je ideálnou prevenciou proti kriminálnym živlom

Niekedy sa aj obyčajný piatkový večer v centre mesta môže stať hotovou nočnou morou. O tom vypovedajú aj nedávne tragické udalosti, ktoré otriasli Slovenskom. Žiaľ spojenie intelektuálne slabšieho jedinca a veľkého množstva alkoholu, dokáže priniesť neželané situácie. Ako sa však proti takýmto typom brániť, keď sa nechceme vyhýbať nočnému životu? Riešením môže byť kurz sebaobrany, ktorý je dobré absolvovať pod taktovkou skúsených inštruktorov. Tí vám poradia, ako pristupovať k tréningu a ako čo najlepšie využiť vaše pohybové danosti pre efektívne vykonávanie bojových techník.

Kurzy sebaobrany

Kurzy sebaobrany sú aj pre deti.

Aký kurz sebaobrany absolvovať?

Už v 90. rokoch sa po celom Slovensku rozbehlo zakladanie telocviční, kde sa ľudia učili bojovým umeniam. Najpopulárnejšie, ešte v časoch komunizmu, bolo karate. Postupne sa začali pridávať aj ďalšie ako Aikido alebo Wing Tsun. Medzi najmladšie patrí Krav Maga, ktorá sa na Slovensku začala popularizovať v posledných rokoch. Jej výhodou je jej efektivita, pretože jej techniky sú navrhnuté tak, aby potenciálny útočník nemal žiadnu šancu. Svoje o tom vedia Izraelské obranné sily, ktoré Krav Magu využívajú dlhé roky. Toto umenie priniesol na pôdu Izraela Slovák Imrich Lichtenfeld. Medzi súčasných najznámejších šíriteľov patria napríklad Eyal Yanilov alebo Denis Hanover. Na internete nájdete množstvo kurzov, ale najlepšie je zažiť si to pod vedením skúsených borcov. Veď viete, keby náhodou.